hurda satanlar

Hurda Satanlar

Marmara Bölgesi’nde hurda satanlar sanıldığı gibi çok değildir. Firmamız Emre Metal kişilere ve firmalara hurda satışı yılın her günü yapmaktadır. En küçük hurdacısından, geri dönüşüm fabrikalarına kadar hurda malzemeleri 3-4 kez el değiştirmektedir. İlk olarak sizde bulunan hurda cisimleri hurdacı alır, ayrıştırır ve kendisinden daha büyük firmalara satış fiyatından satarak kar elde eder. İstanbul Hurdacı firmamızda piyasadan almış olduğu hurdaları birkaç farklı işlemden geçirerek geri dönüşüm işlemine tabi tuttuğu gibi ihtiyacı olan kişi ve firmalara da satmaktadır.

hurda satanlar

İstanbul Hurda Satanlar

Satılmayan hurdalar Geri dönüşüm fabrikaları gönderilmek suresi ile hammadde konumuna getirilmektedir. Hurda sektörünü biraz araştıran ve inceleyen bir çok kişi hurda sektörüne girmek isteyebilmektedir. Bu sektör iş sahiplerine büyük kar ve iş olanağı sunuyor olsada son derece ciddi ve zor bir meslek dalıdır. Hatta hurda sektörü hurda satanlar için o kadar büyük bir iş sahasıdır ki İstanbul’da bir borsa ağı bile bulunmaktadır. Bu borsa ağı hurda fiyatlarındaki inişli çıkışlı durumu takip eder ve belirler. Büyük firmalarda yaklaşık yılda 40.000 tona yakın hurda geçiş yapmaktadır.

Hurda Satış Fiyatları

İnşaat sektörü bahar ve yaz aylarında oldukça işleyişte olduğundan atık ürünler de doğrudan artış göstermektedir. Kış aylarında soğuk ve yağış sebebiyle azalan işleyiş atık demir sektöründe de demir fiyatlarının hurda satanlar için artışı anlamına gelmektedir. Kâğıt, alüminyum, bakır, metal ve demir gibi maddeler arasındaki fiyat farkının temel sebebi ise geri dönüşüm fabrikalarında uğradığı işlemlerin fazlalığı ve zorluğu ile ilgilidir. Örneğin bakır daha zorlu işlemlerden geçtiği için alış fiyatı kağıttan daha oldukça fazladır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir