hurda demir alan firmalar

Hurda Demir Alan Firmalar

İstanbul’un çeşitli semtlerinde hurda demir alan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar Avcılar’dan Pendik’e kadar İstanbul’un çoğu yerlerinden hurda alımı yapmaktadır. Ancak her ilçede ve semtte hurdacı bulmak her zaman kolay olmaz. Satılık hurda demir için bize her zaman kolayca ulaşabilirsiniz.

Günümüzde halk arasında hurdacı olarak bildiğimiz bu firmalar ya da kişiler malzemelerinizi toplar ve geri dönüşüm merkezlerine hurda demir alan firmalar ve işletmelerine satarlar. Bu firmalar da elindeki hurdaları kategorik olarak filtreler ve fabrikalarda geri dönüşüm ya da imha için işlenir.

hurda demir alan firmalar

İstanbul Hurda Demir Alan Firmalar

İstanbul’da hurdacıların Hurdacılar Birliği adında bir birliği bulunmaktadır. İstanbul’un çevre illerinde ve her iki yakasında da hurdacılık alım satım hizmeti veren büyük – küçük sayısız firma ve esnaf vardır. Avrupa Yakası’nda büyük firmalar Avcılar, Halkalı, Mahmutbey, Kağıthane, Sarıyer gibi ilçelere dağılmıştır.

Anadolu Yakası’nda ise bu firmalara baktığımızda Tuzla, Pendik, Çekmeköy, Ümraniye ve Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, Beykoz, Kartal ilçelerinde yoğunlaşmıştır. Gerek geri dönüşüm fabrikaları, hurda demir ve metal alan hurdacılar, kağıt toplayıcılarından tutun da teneke alıcılarına kadar İstanbul’un birçok semtinde bu hurda demir alan kişileri görmek mümkündür. Hatta mahallemizde eski sandalye, televizyon, antika alan hurdacılar bile satın aldıkları ürünleri geri dönüşüm fabrikalarına satarlar. Geri dönüşüm fabrikasından da metal, krom, alüminyum, kağıt ihtiyacı olan firmalar yararlanır ve tekrar kullanıma geri kazandırılır. Bu döngü materyal artık geri dönüştürülemeyecek hale gelene kadar devam eder.

İstanbul Hurdacılar Borsası, demir ve diğer hurda materyaller konusunda hurda demir alan firmalar ve şirketlerine alt taban fiyat verir. Kışın alış fiyatında artış gözlemlediğimiz demir fiyatları yazın yükselişe geçer. Eğer atılacak hurda eşyalarınız var ise hemen “Hurdademirbakir.com” web sitemizden bize ulaşın, hurdalarınızı toplayalım.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir