demir bakır çağı

Demir Bakır Çağı

Demir Bakır Çağı MÖ 7000 – 4000 yılları arası yaşanmıştır. Taş çağının sonlarına doğru bakır madeninin bulunması ile birlikte ortaya çıkan bu çağda insanlığımız büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Demir Bakır çağının başlangıcı tam olarak bilinmese de ortalama 9000 yıl kadar sürdüğü tarihi kazılar ile belirlenmiştir.

Demir Bakır Çağı ( Kalkolitik Çağ)Demir Çağı ( – Erken Tunç Çağı )

Demir Bakır çağının bir diğer adı da kalkolitik çağ olarak kayıtlarda geçmektedir. Erken tunç çağı denmesinin bir sebebi de tunç çağından önceki hazırlık çağında olmasından kaynaklanmaktadır.
demir bakır çağDemir Bakır madeni ilk bulunduğunda doğada yüklü bir miktarda var olmaktaydı.

Çıkarması ve işlemesi kolay olan bakır madeninden ilk başlarda süs eşyası yapmak için faydalanılmak taydı.

Sonraki zamanlarda büyük imparatorluklar tarafından büyük oranlarda çıkartılarak para basımı ve değerli süs eşyaları yapımında kullanıldı. Kolay işlenmesinden dolayı az sayıda insan iş gücü gerektirmesi ile cazibesi giderek artmaya başladı.

Yüksek oranda ve her yerde bulunması, insanoğlunu bakır madeni ile ilgili çok sayıda eşya ve alet yapmaya yönlendirdi.

Bu sayede modern araç ve gereçlerin yapımı başladı ve hatta günümüzde kullanılan bir çok aletin ilk temelleri o yıllarda atılmaya başladı.

İlk Demir Bakır Geri Dönüştürme

Günümüzde de hala değerini koruyan hurda demir bakır ve demir bakır eşya hurdaları geçmişte de çok değerliydi. İnsanoğlu tarafından bakır çağı süresince kolayca bulunabilen demir bakır sonraki zamanlarda tabiatın kanunu gereği azalmaya başladı. İnsanlık yeni demir bakır madeni çıkarmak yerine var olan hurda bakırları eriterek yeniden saf halde bakır elde etmenin daha kolay olduğunu keşfetti.

O zamanlarda demir bakıra herhangi bir element karıştırılmadığı için eritilen bakır tekrar saf haline ödene bilmekteydi.

Ancak günümüzde demir bakır hurdaları her zaman saf hale geri dönüştürülememektedir.

Kullanıldığı alana göre bakır madenine çeşitli alaşımlar eklenerek sertleşmesi ya da farklı amaçlara uygunluğu sağlanmaktadır. Dolayısı ile bu da bakır madeninin derecesini düşürmektedir.

Günümüzde Demir Bakır Hurdası

2018 Yılının başlarında  olduğumuz şu günlerde demir bakır hurdası hala değerini korumaktadır. Hurda demir bakır sarı bakır demir gibi her türlü kablo bakır fiyatları en yüksek fiyatlara alım yapılmaktadır. Hurda fiyatları güncel olarak haftalık belirlenmektedir.

BİLGİLENDİRME

Hurda demir pasajı ayrı ayrı olarak işlenmektedir geçmiş çağa göre madeni değeri olan bakırımız işlenmesi güçlük ve zorluklarla toprakdan ayırt edilmekteydi.

Şimdilerdeyse teknolojinin en üst seviyeleri kullanılarak geçmiş döneme bakaraktan daha basit ve maliyeti ucuz olarak işlenmektedir. Demir Bakır Çağı 0216 661 18 50 Numaradan Bakır Demir Fİyatlarını Alabilrsiniz

Bunun yanı sıra geri dönüşümde kullanılan hurda atık bakırlarının maliyetinin daha az ve ekonomik olarak uygun olduğundan dolayı geri dönüşüme katkı sağlamaktadır.

Geri dönüşümde büyük rol alan hurdacılar demir bakır kablo hurdalarını şehirlerden imalat fabrikalarından eskimiş veya yıpranmış kullanımı olmayan hurdalardan geri dönüşümünü sağlamaktadır.

Demir Posolu

Günümüzde en çok kullanılan madeni demir hurdamız en çok ve sıklıkla kullanılan sağlamlığıyla ve maliyetiyle ülkemize büyük bir ekonomi katkısı sağlamaktadır.

Demir madenin topraktan ayrıştırılarak saf demir haline getirilmesi maliyeti genellikle düşük olup ülkemize ve halkımıza büyük bir destekdir. Demir Bakır Çağı 0216 661 18 50 Numaradan Bakır Demir Fİyatlarını Alabilrsiniz

Her yerde kullanılan demir metallarinin bu aralar fiyatlarının 100%200 artmasının sebebleri nedir.

Bu sebeblerin ülke ekonomisi ve krizle ilgili olarak America’ya bağlı olduğunun bilgilerini almaktayız.

hurda demir bakır kablo
bakır kablo hurdası
bakır hurdası
hurda bakır lama
toptan demir bakır hurdası

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir